2012-05-04

Czary miłosne ze starych ksiąg


Mistrz reński, Czar miłosny, ok. 1470-80. Lipsk, Museum der Bildenden Kuenste.


Na przedstawionym powyżej obrazie niemieckiego malarza naga dziewczyna przygotowuje zaklęcie miłosne, by usidlić kochanka, który właśnie wkracza do komnaty. Zapałkami z pudełka rozpala symboliczny płomień namiętności. Krwawiące serce w drewnianej skrzynce obrazuje czarodziejską władzę kobiety nad psychiką mężczyzny. W tle, na stoliku pod oknem, widać ogon pawia, będącego symbolem rozpusty.

Magia miłosna to jedna z trzech najpopularniejszych dziedzin magii (dwie pozostałe to szkodzenie wrogom/obrona przed nimi oraz magia mająca przynieść szczęście w interesach). Była rozpowszechniona na całym świecie; ciekawe obrzędy tego typu występują np. w tradycji hoodoo (ludowych wierzeń afroamerykańskich). W naszym kręgu kulturowym też chwytano się różnych sposobów, żeby zwrócić na siebie uwagę tej wymarzonej osoby. Nie zawsze były to sposoby szczególnie apetyczne. Chyba każdy słyszał o dodawaniu wybrankowi do potraw odrobiny krwi miesięcznej czy wrzuceniu mu do napoju kawałka cukru, który wcześniej nosiło się przez kilka tygodni w woreczku pod pachą. Stare księgi magiczne przytaczają też metody ciut bardziej (?) cywilizowane. Zacytuję tu kilka ciekawszych, opisanych w książce "Czarna magia: jej tajemnice i zasady praktycznego zastosowania", o której wspominałam niedawno w poście pt. "Czary - praktyczne porady sprzed wieków".Czary na wywołanie miłości

Utoczyć kilka kropel krwi swojej w porze wiosennej w piątek, wziąć kawałek wątroby gołębia, uczynić z tych substancji proszek i dać go do połknięcia osobie, której pożądacie.
Jeśli działanie nie nastąpi od razu, to powtórzyć do trzech razy, a skutek będzie pewny i posiądziecie jej miłość.

*

Przymocujcie do poduszki łoża kobiety lub dziewicy jak najbliżej miejsca, gdzie spoczywa jej głowa, kawałek pergaminu z napisem: "Michael, Gabriel, Raphael, sprawcie, żeby (nazwisko osoby) zapałała ku mnie miłością prawdziwą". Osoba ta nie będzie mogła zasnąć bez myśli o was; wkrótce miłość ku wam zjawi się w jej sercu.

*

Wziąć pięć włosów własnych, złączyć je z trzema włosami osoby ukochanej i wrzucić w ogień ze słowami: "Ure, igne Sancti Spiritus, renes nostros et cor nostrum, Domine. Amen". Zdobędziecie tym sposobem powodzenie w miłości.

*

Jeśli chcecie, żeby wasze bileciki miłosne i listy o interesach miały powodzenie, które by urzeczywistniło wasze marzenia, weźcie skrawek pergaminu i napiszcie z obydwu stron zaklęcia następujące:
"Adamie i Ewo, jak Stwórca Wszechmocny połączył was w raju ziemskim, w miejscu świętym niepodzielnie, wzajemnie i nierozerwalnie, tak również i serce tych, do których będę pisał, niech będzie dla mnie życzliwym i niech mi niczego odmówić nie będzie w możności: Ely + Ely +Ely". 
Potem spalić ów pergamin i zebrać starannie cały popiół. Wziąć świeżego atramentu, wlać go w nowe naczynie gliniane; wsypać w nie popiół otrzymany z pergaminu, wlać siedem kropli mleka kobiety, karmiącej dziecko pierworodne, dosypać szczyptę sproszkowanego magnesu. Używać pióra nowego, zatemperowanego nowym nożykiem. Każda osoba, do której napiszecie tym atramentem i piórem, będzie pragnęła uczynić dla was wszystko, co będzie w jej mocy.

Ciekawe, czy ten ostatni czar dałoby się jakoś zaadaptować na potrzeby epoki drukarek laserowych i e-maili?
8 komentarzy:

 1. hahaha psychopaci :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. .Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( agbazara@gmail.com ) możesz również Whatsapp na ten numer +2348104102662

   Usuń
 2. Jeśli chodzi o uroki miłosne, lepiej nie odprawiać ich samemu, gdyż może to przynieść tylko negatywne skutki. Lepiej zamówić rytuał u kogoś kto zajmuje się tym od dawna. Ja skorzystałam ze strony biala-magia.pl i facet powrócił do mnie. Wcześniej sama odprawiałam kilka rytuałów ale bez jakichkolwiek pozytywnych skutków.

  OdpowiedzUsuń
 3. .Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( agbazara@gmail.com ) możesz również Whatsapp na ten numer +2348104102662

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo piekny blog, pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń