2012-06-23

Proste zaklęcia miłosne

Zaklęcia miłosne, tak stare jak ludzkość bynajmniej nie straciły popularności wraz z nadejściem ery technologii. Zmienił się co najwyżej ich charakter: stały się bardziej cywilizowane, dziś już nie wykorzystuje się w nich tak niemiłych składników, jak utopione w moczu jaszczurki czy wątroba gołębia. Nie trzeba też szukać handlarza oferującego na sprzedaż stare, zapleśniałe księgi; jeśli znacie angielski (niestety większość dostępnych na sieci materiałów jest w tym języku), wystarczy trochę poszukać w Google. Wszystkie poniższe przepisy pochodzą ze strony Everything Under The Moon.

Ogłoszenie dodane 24.01.2013:

Drodzy czytelnicy! Niezwykła popularność wpisów o zaklęciach miłosnych, przyznam, jest dla mnie zaskakująca w XXI wieku, ale skoro przybywacie tutaj całymi tłumami, te przepisy - zaczerpnięte z anglojęzycznej strony poświęconej magii Wicca - najwyraźniej mogą się Wam do czegoś przydać (ja zamieściłam je tutaj wyłącznie jako współczesną ciekawostkę kulturową i ew. źródło inspiracji dla osób piszących fantasy). Wedle mojej najlepszej wiedzy, wprowadzenie ich w życie nie powinno Wam zaszkodzić bardziej, niż noszenie na szyi ząbka czosnku albo spluwanie przez lewe ramię na widok czarnego kota. Przy okazji skorzystają kwiaciarze oraz producenci świec ;)

Podkreślam też na wszelki wypadek, że ja sama nie praktykuję magii!!!!! Nie ma sensu pisać do mnie maili z prośbą o pomoc w tej dziedzinie!!!!!!


Proste zaklęcie miłosne - perfumy i koperta

Najlepsza noc: Piątek
Optymalna faza księżyca: Pełnia

Składniki:
- kartka papieru w linie
- czerwony długopis lub flamaster
- koperta
- Twoje ulubione perfumy
- Twój ulubiony odcień czerwonej szminki
- kilka różowych lub czerwonych płatków kwiatów

Wypisz na kartce papieru cechy, które powinien mieć Twój wymarzony, idealny partner. Następnie spryskaj kartkę perfumami, złóż i umieść w kopercie.

Teraz weź płatki kwiatów w prawą (koniecznie) rękę. Zaciskając je mocno w dłoni, wyobraź sobie siebie, zakochaną i szczęśliwą. Skup się na tym obrazie.

Włóż płatki do koperty. Zaklej ją, obrysuj miejsce zamknięcia czerwoną szminką i pocałuj, symbolicznie „pieczętując” czar.

Umieść kopertę w bezpiecznym miejscu. NIGDY więcej nie otwieraj – to złamałoby czar.

*UWAGA: NIE WYPISYWAĆ CECH CHARAKTERYSTYCZNYCH DLA OKREŚLONEJ OSOBY. TO ZAKLĘCIE NIE DZIAŁA W TEN SPOSÓB.

(Autorka: Starwitch Stone)


Łatwe zaklęcie miłosne – różowa świeca

Na zdobycie czyjejś miłości lub na jej podtrzymanie.

Najlepsza noc: Piątek

Składniki:
- pióro lub długopis
- biały papier
- różowa świeca

W piątkowy wieczór zapal różową świecę. Swoim ulubionym piórem napisz na białej kartce papieru swoje imię oraz imię ukochanego. Narysuj okrąg wokół obu imion. Następnie zamknij oczy i medytuj o tym, czego pragniesz (można wizualizować siebie z ukochanym, wspólne szczęście, etc.)

Powtórz trzy razy:
„Nasz los jest przesądzony
Jesteśmy jednym
Niech tak będzie
Dokonało się!”

Wpatruj się w różową świeczkę przez co najmniej 15 minut, medytując o osobie, której pragniesz/z którą jesteś i o tym, jak szczęśliwi będziecie/jesteście razem. Jeśli to możliwe, medytuj tak długo, aż świeca wypali się do końca. Możesz też użyć większej świecy i powtarzać to zaklęcie przez siedem nocy, medytując 15 minut co noc.

(Autor nieznany)


Cygańskie zaklęcie miłosne

Jest ktoś, kto bardzo mocno Cię interesuje jako potencjalny partner. On lub ona wydaje się Ciebie zauważać, ale nie czyni żadnego ruchu w stronę zacieśnienia znajomości. To zaklęcie nie ma przyciągnąć tej osoby do Ciebie, a jedynie „otworzyć drogę”, żeby – jeśli ta osoba faktycznie jest Tobą zainteresowana – zyskała odwagę, aby podjąć inicjatywę.

Najlepsza noc: Piątek

Składniki:
- pierścionek (najlepiej obrączka ślubna Twojej matki)
- czerwona jedwabna wstążka, na tyle długa, żeby można było na niej coś zawiesić na szyi
- kieliszek na wino

W piątkowy wieczór postaw na stole kieliszek i zawieś pierścionek na wstążce. Trzymając następnie wstążkę między kciukiem a palcem wskazującym, opierając łokieć na stole, zwieś pierścionek (jak wahadełko) tak, żeby znalazł się w kieliszku. Na początku nie poruszaj wstążką.

Głośno i wyraźnie wypowiedz swoje imię, a następnie imię osoby, która Cię interesuje. Powtórz jej imię jeszcze dwukrotnie (łącznie trzy razy). Potem, myśląc o nim/niej, zakołysz pierścionkiem tak, żeby brzęknął o ściankę kieliszka i uderzaj tak po jednym razie za każdą literę jego/jej imienia.

Teraz weź wstążkę z pierścionkiem i zawieś ją sobie na szyi, tak, żeby pierścionek znalazł się na wysokości serca. Noś go tak przez trzy tygodnie. W każdy piątek powtarzaj powyższy rytuał. Pod koniec trzeciego tygodnia, jeśli los zechce, ukochana osoba przyjdzie do Ciebie.

© Raymond Buckland, 1990: Secrets of Gypsy Love Magick

12 komentarzy:

 1. Łatwe zaklęcie miłosne – różowa świeca - mam nadzieje ze sie uda ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Są jakieś konsekwencje rzucania zaklęcia "Łatwe zaklęcie miłosne – różowa świeca" ? Mam się czego obawiać ? Może mi się coś stać lub drugiej osobie ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie stawiaj świecy w pobliżu zasłon lub innych łatwopalnych przedmiotów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe dzięki ;)
   Zrobiłam to, teraz pozostało tylko czekać ...

   Usuń
  2. Witajcie jak uważacie czy naprawdę te czary zadziałają???

   Usuń
  3. osobiście uważam,że działają,u mnie się sprawdzają,ale to nie chodzi o takie bajkowe zaklęcia,poczytaj trochę o medytacji,a dowiesz się,że wszystko co teraz cię spotyka ,co masz i co się dzieje,to sobie własnie sam "wyczarowałeś"a skoro można,to dlaczego nie czarować pozytywnie swojego życia:)powodzenia:)każdy ma w sobie tę moc,tylko nie każdy o tym wie...

   Usuń
  4. A może być świeca różowo-zielona bo tylko taką mam nie mam innej

   Usuń
 4. "To zaklęcie nie działa w ten sposób!" mnie ubawiło.

  Czyli że działa w jakiś inny, hm? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym zachęcić wszystkich do odmawiania NOWENNY POMPEJAŃSKIEJ zwanej NIE DO ODPARCIA. Z tą nowenną związane są ogromne łaski; dzięki tej niezwykle skutecznej aczkolwiek niełatwej modlitwie można wyprosić sobie - niemożliwe po ludzku - intencje. Kochani uciekajcie się do Królowej Różańca Świętego, bo za Jej wstawiennictwem dzieją się cuda. Właśnie rozpoczęłam odmawiać siódmą już nowennę w swoim życiu i co dzień doświadczam opieki Naszej Ukochanej Mateńki i Jej Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Syna, Jezusa Chrystusa. Kochani, módlcie się i zawierzajcie swoje problemy Maryi i Jezusowi, a przekonacie się na własnej skórze, że nie ma problemów nie do rozwiązania. Dziękuję Ci z całego serca Mateńko i Panie Jezu, za wysłuchane modlitwy i obiecuję trwać na modlitwie do końca swoich dni...

  OdpowiedzUsuń
 6. Magiczny Księżyc idealny do samodzielnych zaklęć.
  Poznaj jego moc - Przez starożytnych Rzymian zwany Luna, przez Greków Selene i Artemid, Księżyc miał wiele innych nazw w mitologii.

  Księżyc jest drugim co do jasności obiektem na naszym niebie, oczywiście po Słońcu. Obraca się wokół Ziemi w ciągu lunarnego miesiąca, a kąt pomiędzy nim, Słońcem i Ziemią zmienia się podczas jego drogi po orbicie. Dostrzegamy wtedy fazy księżyca. Księżyc dokonuje pełnego obrotu wokół własnej osi podczas miesiąca księżycowego, czyli w ciągu 29, 5 dnia. Zdarzają się miesiące z dwiema pełniami. W lutym czasami nie ma ani jednej pełni, lecz zdarza się to bardzo rzadko. Następny taki luty nastąpi nasępi 2066 roku. Aby w pełni zrozumieć i skorzystać z wiedzy o oddziaływaniu Księżyca na rozmaite dziedziny życia, trzeba orientować się czym są jego kwadry.

  Klasycznie wyróżnia się 4 kwadry Księżyca:

  - pierwsza kwadra ( Księżyc rośnie)
  - pełnia
  - trzecia kwadra ( Księżyc maleje)
  - nów
  źródło: http://twojeprzeznaczenie.com.pl/Zaklecia.html

  OdpowiedzUsuń
 7. A w zaklęciu perfumy i koperta koniecznie musi być piątkowa noc pełnia ?/

  OdpowiedzUsuń