2012-09-17

Darmowe opowiadania!


Czy wiedzieliście, że po wpisaniu w Google frazy "darmowe opowiadania", wyświetla się bardzo długa lista linków do stron z darmowymi opowiadaniami erotycznymi? Z kolei fraza "darmowe opowiadania fantastyka" skutkuje wyświetleniem linków do opowiadań fantasy autorstwa nastolatków... Generalnie wygląda na to, że ciężkie jest życie kogoś, kto próbuje za pomocą Google szukać czegoś porządnego do poczytania.

Bądź co bądź - jeśli tu trafiliście, szukając darmowych opowiadań fantastycznych w formatach na czytnik, to znaleźliście małą kolekcję do wyboru. Podaję zaktualizowaną, pełną listę linków.

W serwisie RW2010 nieustająco dostępnych jest do ściągnięcia sześć moich publikowanych wcześniej opowiadań (w formatach: pdf, epub i mobi). Dla tych, którzy nie lubią się rejestrować, pliki zostały udostępnione (też w trzech formatach oraz do poczytania online) również na portalu Katedra.

Darmowe opowiadania - fantasy i groza:

Kłopot barona Hoogstratena (RW2010, Katedra)
 Współpraca z gildiami przestępczymi potrafi przynieść różne niespodzianki. Krzyczący w Ciemności nie lubi, kiedy ktoś próbuje go wkręcić w podejrzane zlecenie, a tym bardziej, kiedy niezależnie od siebie starają się to zrobić dwie osoby. Co ukrywa baron Hoogstraten i dlaczego obawia się fałszywej magini Isabei Rhis? Fantasy z gangstersko-dekadencką nutką. Pierwodruk w magazynie Science Fiction, Fantasy i Horror nr 69/2011.

Ostatni raz (RW2010, Katedra) 
Odwiedź rozprażone słońcem zaułki Othlonu, gdzie ubija się szemrane interesy i wydaje wyroki, gdzie w tajemnicy handluje się żywymi maskami, choć grozi za to stos. Gdzie wszyscy drżą przed imieniem potężnego herszta przestępców, Króla Pająka.
Poczuj gorzki smak narkotyków i metaliczny – śmierci.

Klejnot z Doliny Machin (RW2010, Katedra)
Otchłań nie jest miejscem, gdzie cierpi się za grzechy. To pasożytniczy świat, który rośnie w siłę, pochłaniając dusze.
Nikt nie jest bezpieczny przed zakusami demonów...

Tropem skorpiona (RW2010, Katedra)
Z wieży srebrnej czarodziejki skradziono niebezpieczny drobiazg. W podziemnym warsztacie pewnego złodzieja twarzy straszy złośliwy poltergeist. A Krzyczący w Ciemności, jak to on, pakuje się w kłopoty.

Muzyka dla szczurów (RW2010, Katedra)
Mavraike ma czternaście lat. Jest wnuczką szczurołapa, nieślubnym dzieckiem, sierotą. Jej świat to wilgotne zakamarki Podziemi, gdzie się wychowała, i teatr, gdzie tańczy, żeby zarobić parę groszy.
Zapomniany przez wszystkich, ciężko chory poeta Vincent Ambers chce się po raz ostatni spotkać z przyjacielem.
Krzyczący w Ciemności powraca po latach do Shan Vaola. Spotka się z Ambersem. Pozna Mavraike.
Jedno jest pewne – nic nie zmieni się na lepsze. Taki już los ka-ira.

Po stronie mroku (RW2010, Katedra)
W piekielnym mieście Zoth Tenebra dochodzi do niepokojących wydarzeń. Ze strzeżonego lochu znikają potępione dusze, tajemniczy sprawca wznieca pożary, a jako swój podpis pozostawia wizerunek smoka. Sangre Veland, śmiertelniczka w służbie demonów, prowadzi śledztwo na zlecenie namiestnika.

Córka sztukmistrza (RW2010, Katedra)
W Ziegelbergu kropi zimny deszcz, jest koniec listopada. Próżno mieć nadzieję, że przechodnie zlitują się nad dziewczyną, która żongluje piłeczkami na rogu chodnika. Jej ojciec umiera, ale kogóż to obchodzi? Rodzina cyrkowców walczy o przetrwanie w świecie rodem z bardzo gorzkiej baśni. Opowiadanie zdobyło I nagrodę w drugiej edycji konkursu “Horyzonty Wyobraźni” (2010).

Życzę miłej lektury! 2 komentarze:

  1. Szczęśliwej drogi!Odpoczynku,moze natchnienia?Spokoju.
    Ach,góry..

    chomik

    OdpowiedzUsuń
  2. Ach, dzięki! Będzie co czytać w podróży :)

    OdpowiedzUsuń