2012-10-07

Wieści jesienne


Jesień, jesień... Na razie jeszcze złota i przyjazna, można się nią rozkoszować na spacerach i trasach rowerowych - co też czynię.

Wraz z rokiem akademickim rozpoczął się sezon na różnego rodzaju działania związane z szeroko pojętą kulturą. Jeśli ktoś jest z Lublina lub okolic, warto zainteresować się tym, co dzieje się w Chatce Żaka, gdzie aktywnie zaczęła się udzielać Grupa poetycko-literacka "c.d.n". W planach są różnego rodzaju spotkania, warsztaty i spektakle. Już niedługo, 12 października o 16:00, odbędą się warsztaty przekładu poetyckiego. Prowadzą: Ilona Anita Sójka i D'Aria Galicka.

Z mojego własnego poletka literackiego nie mam zbyt wielu wieści, ale wydawnictwo PaperBack upubliczniło na Facebooku projekt okładki do antologii Science Fiction po polsku pod redakcją Anny Kańtoch, zapowiadanej na listopad 2012. Jak uważam - bardzo ładna, wpadająca w oko okładka.
A na sieci, ku mojej radości, ukazała się pierwsza recenzja zbiorku Po stronie mroku. Zamieścił ją magazyn QFant. Recenzentka, Marta Drozdek, pisze między innymi:

Do samego końca nie jestem pewna: czy Góra jest faktycznie tym, czym się zdaje – kwintesencją dobra i czystości? Czy dusze nie są tylko pionkami w rozgrywce o to, kto ma ich więcej? Czy wymiar kary jest adekwatny do popełnionego grzechu? Tam wszystko jest względne.

I na koniec jeszcze jesienna polecanka muzyczna, bo choć póki co mamy złoty październik, to już niedługo będzie posępny listopad. Zespół Sirenia gra dosyć przyjemną brzmieniowo mieszankę metalu gotyckiego i symfonicznego, z dźwięcznym kobiecym wokalem.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz