2013-02-19

Ciężkie jest życie blogera...


...gdy brak czasu mu doskwiera. Walczę z przekładami, z trzecim tomem "Teatru węży" i paroma drobniejszymi rzeczami, które akurat teraz się nawarstwiły. Kiedy piszę te słowa, kocica leży rozwalona na moich kolanach i mruczy, bo jej nie doskwiera nic za wyjątkiem - być może - tęsknoty za wiosną. 

Skoro o wiośnie mowa - w marcu wybieram się do Poznania na Pyrkon. Tym razem szykuję prelekcję o oszpeceniach w literaturze popularnej oraz w realnym życiu. Będzie o Upiorze Opery, o Jokerze i Dwóch Twarzach, o Gedzie Krogulcu i poparzonej dziewczynce Therru, a także o takich postaciach autentycznych, jak holenderski XVII-wieczny malarz Gerard de Lairesse, ofiara kiły wrodzonej.

Bieżących doniesień mam niewiele. Kilka lat temu popełniłam do pewnego fanzina wesoły felieton o pisaniu scen miłosnych, który teraz - w wersji rozszerzonej i poprawionej - ukazał się w Esensji pod tytułem: "Babcia w kuchni lata nago, Józek goni ją z szufladą - o pisaniu scen miłosnych". (Mam nadzieję, że znacie piosenkę zespołu Big Cyc "Kręcimy pornola", z której zaczerpnięty został tytuł). Podkpiwam tam trochę między innymi z Edwarda "Puder z brokatem" Cullena, z którego naśmiewałam się już swego czasu w dyskusji na temat "Zmierzchu"
Pozostając w temacie Esensji - po tym, jak styczeń upłynął działowi literackiemu pod znakiem science fiction, teraz przyszła pora na fantasy. 23 lutego planujemy opublikować wesołe, ciepłe opowiadanie Doroty Pasek "Święto Ptaków", a później przyjdzie pora na "Mam na imię Ceyall" Iwony Kowalczyk - kolejny tekst z cyklu o Saldarczykach.

I to by było na tyle, gdy chodzi o wieści. Z drobiazgów - serwis Poltergeist zamieścił ostatnio sympatyczną recenzję "Po stronie mroku", a w Esensji ukazała się szczegółowa recenzja antologii "Science fiction po polsku".

Uczciwie zapowiadam, że nie wiem, kiedy zdołam zmontować następną notkę. Tych, którzy wchodzą tu pierwszy czy drugi raz, zapraszam do czytania starszych wpisów.
1 komentarz:

  1. Spotkamy się!

    O,fajne może być!I na niespodziankę czekamy!


    Chomik

    OdpowiedzUsuń