2013-02-10

"Teatr węży" w RW2010 - okładki i zapowiedzi


Moi drodzy! Niniejszym oficjalnie ogłaszam: tak wyglądają okładki do ebookowego wydania tomu I i II "Teatru węży".
Planowane terminy premier w serwisie RW2010: 
Dwie karty (wznowienie) - 5 marca 2013
Pośród cieni - 13 marca 2013

Oba ebooki trafią do szerszej dystrybucji po tygodniu od premiery.

W grafikach okładkowych (projekty są mojego autorstwa) wykorzystane zostały fragmenty obrazów:
Dwie karty - August van Pettenkofen (1822-1889), "Cygańskie dzieci" (1855)
Pośród cieni - Carl Gustav Carus (1789-1869), "Koloseum w blasku księżycowej nocy"

Oryginały można podziwiać w: Muzeum Ermitażu, Sankt Petersburg, Rosja.

Tym, którym hasło "Teatr węży" mówi niewiele albo nic, wyjaśniam - chodzi o trylogię (pierwotnie opisywaną jako cykl - miały być cztery tomy, są trzy), klasyfikowaną jako dark fantasy ze względu na konstrukcję świata (bogowie odeszli, grasują demony), ale bez silnie zaznaczonych elementów horroru. Historie w skali mikro - nie ma epickich questów, nie ma ratowania świata - są prywatne dramaty, rozbudowane tło obyczajowe, dużo magii i dziwnych istot, a także sporo ponurych realiów, brudu i biedy. Jeśli ktoś oprócz fantastyki lubi XIX-wieczne powieści obyczajowe, powinno mu się spodobać.

Opisy wydawnicze książek prezentują się tak oto: 

Dwie karty - tom I

Wszystkie anioły umarły, a bogowie odeszli. Magia dzieli się na srebrną i czarną; ta druga jest skażona, wyklęta. Po ziemi grasują demony, czyhające na dusze śmiertelników.
W Shan Vaola nad Zatoką Snów pojawia się obłąkany człowiek, który twarz ma pociętą ranami, a ze swej przeszłości pamięta jedynie urywki. Walcząc o byt w światku żebraków i przestępców, stopniowo buduje sobie nową tożsamość. Jego perypetie splatają się z losami całej gamy postaci – bezdomnego chłopca imieniem Znajda, alchemika, na którym ciąży paskudna klątwa, szczurołapa, którego córkę uwiódł i porzucił pewien nicpoń, arystokratki, której brat zginął zabity przez srebrnych magów… A w tle toczy się intryga uknuta przez Otchłań.
Mroczne, lecz bez epatowania makabrą, pełne plastycznych szczegółów obyczajowych, Dwie karty otwierają cykl powieściowy o świecie Zmroczy.

Pośród cieni - tom II
 
Żyjąc poza prawem, nigdy nie wiesz, co przyniesie jutro. Krzyczący w Ciemności przekonuje się o tym, gdy schronienie w Podziemiach przestaje być bezpiecznym azylem.
Nie on jeden ma kłopoty. Lorraine, córka fałszywego maga, pada ofiarą klątwy. Anavri, która najbardziej na świecie boi się skażonego daru, czuje, że jej najgorszy koszmar zaczyna się stawać jawą.
Brune, niegdyś uzdrowiony z szaleństwa, niebezpiecznie oscyluje na granicy ponownego osunięcia się weń. Dręczą go wizje i sny. Pokazują utraconą przeszłość czy kłamią? Tymczasem w realnym świecie czyha gildia przestępcza oraz srebrni magowie, przed którymi nie da się uciec nawet w śmierć.
W labiryncie sfer są miejsca, gdzie można na jakiś czas się ukryć, i miejsca, gdzie można szukać odpowiedzi. Czy to wystarczy, aby zmylić za sobą ślad?
A jeśli to cienie z przeszłości stanowią największe zagrożenie? 

W mocy wichru - tom III (premiera roboczo ustalona na listopad 2013)

W świecie po Skażeniu, gdzie czarny dar czyni cię wyklętym i ściganym, każda maska, każda nowa tożsamość mogą zagwarantować bezpieczeństwo tylko przez krótki czas.
Marshia Lavalle, która przez lata służyła Otchłani, musi się zmierzyć z konsekwencjami - i płaci wysoką cenę. Krzyczący w Ciemności jeszcze nie wie, że przypomnieli sobie o nim wrogowie z poprzedniego życia. Anavri musi nauczyć się posługiwać darem, którego nienawidzi. A w jednym z miast nad Zatoką Snów grasuje morderca.
Co łączy tragedię, jaka rozegrała się przed laty w mieście ogarniętym zarazą, z człowiekiem w stroju błazna, który zabija kobiety lekkich obyczajów? I czy można wygrać z nieubłaganą logiką mówiącą, że w życiu czarnego maga każda więź prędzej czy później musi zostać zerwana?
Jedno jest pewne - nie należy liczyć na szczęśliwe zakończenie.
   
Dla tych, którzy nie czytali nic mojego, ale chętnie się skuszą, poniżej standardowo trzy linki:


5 komentarzy:

 1. Ładne okładki,ta dziewczynka na pierwszej ma takie przejmujące oczy.
  A na tom III czekamy.

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie dobrane grafiki, nieco słabsza czcionka, ale ogólnie mi się podoba. "Po stronie mroku" było moim pierwszym kupionym ebookiem, może teraz skuszę się na "Pośród cieni".
  Pozdrawiam, Alpha Centauri

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alpha Centauri, poszczególne tomy trylogii (niestety) nie są samodzielne - jeśli nie znasz "Dwóch kart", to lepiej zacznij od nich. Pozdrawiam również :)

   Usuń
  2. "Dwie karty" mam w formie książkowej :) Jednak moim zdaniem są dużo słabsze od "Między otchłanią a morzem", które również posiadam na półce. Brakuje mi tylko autografu autorki :)
   Pozdrawiam, Alpha Centauri

   Usuń
  3. Autorce zmieniło się podejście :) Jestem ciekawa, jak w takim razie odbierzesz tom 2 i 3. W planach jest jeszcze trochę mafijnych opowiadań o żmiju, w podobnym tonie jak "Kłopot barona Hoogstratena".

   Usuń