2013-04-11

Pozostałości wielkiej zimy


W poniedziałek spędziłam całkiem sporo czasu, dokumentując fotograficznie pozostałości, ekhm, wiosennej anomalii pogodowej - czytaj: fotografując zaspy na osiedlu oraz białe połacie śniegu na polach i działkach za miastem. Ręce mi zgrabiały, ale słońce świeciło tak, że dawało nadzieję na rychłe nadejście prawdziwej wiosny. A potem przyszedł wtorek... i znowu zaczęło prószyć śniegową kaszą. Szkoda gadać.

Wtorkowe spotkanie autorskie w siedzibie Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki "Cytadela Syriusza" udało się bardzo sympatycznie, w czym duża zasługa jednej z czytelniczek, która animowała dyskusję, zadając mnóstwo pytań (dziękuję, Asiu!). Przyszło kilkanaście osób, spotkanie potrwało jakoś ponad godzinę (przyznam, że nie patrzyłam na zegarek), cztery osoby zostały później, żeby się pointegrować nieformalnie, i rozmawialiśmy do czasu, aż o 21 z minutami koledzy z klubu przyszli zamknąć salę. Wróciłam podładowana energią do pracy, tylko gardło mnie rozbolało od mówienia i śmiania się.

A w Esensji ukazała się tymczasem druga recenzja Pośród cieni. Magdalena Kubasiewicz pisze między innymi:
Zwiększenie tempa akcji oraz wprowadzenie paru nowych postaci to główna zmiana na plus w porównaniu z „Dwiema kartami”. Pewnemu rozbudowaniu uległ świat (co z jednej strony jest niewątpliwą zaletą, z drugiej jednak szkoda, że stracił nieco ze swej mroczności i aury tajemnicy, choć pozostaje tak samo brzydki), czytelnicy więcej też dowiadują się o srebrnej i czarnej magii, a także o naturze skazy, która dotknęła czarnych magów. 
Całość recenzji przeczytacie tutaj.

Poniżej zamieszczam wybrane zdjęcia z poniedziałkowego spaceru. Patrzcie i podziwiajcie: tak wyglądały okolice Sławinka w Lublinie 8 kwietnia (!) 2013 roku. Śnieg. Śnieg. I jeszcze więcej śniegu. Dzisiaj już go na szczęście prawie nie ma - w mieście ocalały jakieś smętne resztki, na polach gdzieniegdzie leży cienka warstwa, ale długo nie poleży. I tego się trzymamy. 
1 komentarz:

  1. Sławinek śliczny,tęsknie za spacerami


    chomik

    OdpowiedzUsuń