2013-06-07

Niszowe książki w księgarni Solaris - Ciećwierz i Musialik


W dobie kryzysu na rynku wydawniczym, gdy coraz trudniej opublikować coś, co nie jest romansem, kryminałem ani tłumaczeniem zagranicznego bestsellera - wydawnictwo Solaris testuje nowy model wydawniczy, wydając niszową fantastykę w druku cyfrowym. Sprzedaż tylko przez własną księgarnię, liczba drukowanych egzemplarzy odpowiadająca ilości zamówień, czyli minimalizacja ryzyka finansowego wydawcy - to szansa dla mało znanych autorów i... dla tej grupy czytelników, która bardzo chce ich czytać.

W tej samej serii, co moje "Pośród cieni", parę dni temu ukazały się dwie interesujące nowe pozycje: "Środkowy palec Opatrzności" Pawła Ciećwierza i debiutancki zbiorek opowiadań Macieja Musialika "Zanieśmy im naszą wojnę". Obie książki dostępne są, jak na razie, wyłącznie w księgarni Solarisnet.pl. Obie w cenie 31,90 zł.


Paweł Ciećwierz - "Środkowy palec Opatrzności"

Drugi, po wydanych przez SuperNOWĄ "Nekrofikcjach", tom osadzonych w dekadenckiej alternatywnej rzeczywistości opowiadań urban fantasy o nekromancie nazwiskiem Brighella. Premiera - 4 czerwca 2013. W skład zbioru wchodzą m.in. opowiadania "Koszta własne" i "Blues Roberta Johnsona", które możecie przeczytać w Esensji, jeśli ciekawi jesteście próbki stylu autora. Warto, zaręczam.

Opis wydawcy:
Witaj w Mgławie.
Kluby pulsują narkotyczną żądzą, krew zasycha na krawężnikach.
Niebo dziurawią gotyckie wieże kościołów, miłość zawsze kończy się o świcie.
Ludzie wczoraj mieszkający naprzeciwko cmentarza dziś mieszkają naprzeciwko domu.
A pod ziemią budzi się coś bardzo złego i głodnego.
To nie jest dobry biznes dla nekromanty, który nazywa się Brighella i znów ma kłopoty.Maciej Musialik - "Zanieśmy im naszą wojnę"


Debiutancki zbiorek autora, który wcześniej publikował opowiadania w Science Fiction, Fantasy i Horror, Nowej Fantastyce oraz Esensji, laureata III miejsca w I edycji konkursu "Horyzonty Wyobraźni". Tematyka - space opera / military SF. Premiera - 5 czerwca 2013. Książka zawiera m.in. opowiadanie "Kiedyś w zaminowanym mieście", publikowane wcześniej w miesięczniku SFFiH i bardzo ciepło przyjęte przez czytelników.

Opis wydawcy:
"Zanieśmy im naszą wojnę" to nad wyraz sprawnie spisana historia konfliktu z Mataanami, obcą (i to obcą pod każdym względem: fizjologii, psychologii, socjologii, techniki) rasą, która niespodziewanie atakuje peryferyjne ludzkie kolonie, wykorzystując technologie nieznane dotąd ludziom. Konflikt jest pokazany z kilku ludzkich punktów widzenia - żołnierzy, cywilów, naukowców, a wyłania się z niego obraz ludzkiej cywilizacji przyszłości. Nauka pozwoliła na eksplorację dalekich planet i loty międzygwiezdne, ale człowiek nadal pozostał człowiekiem: zdolnym do małych łajdactw, korupcji, matactw, a jednocześnie do miłości i heroicznych czynów.

W skład tomu wchodzą opowiadania i krótkie powieści: "Z których zrobią nasze trumny"; "Tysiąc słońc nad pustkowiami Taurusa"; "Na moich warunkach"; "Kamienne sny"; "Praktykanci"; "Kiedyś, w zaminowanym mieście".


UWAGA - kupując dwie lub więcej książek, wystarczy zamówić w paczce choć jedną książkę wydawnictwa Solaris, by przesyłka była darmowa. Darmowe są też przesyłki o wartości powyżej 200 zł (tu jeszcze można wybrać 1 książkę gratis - a przy wartości 280 zł są to 2 książki gratis do wyboru z listy).

Czytelniku - wspieraj niszowych autorów! :)


A tutaj jeszcze dwa budujące zdjęcia ;) Nowa seria Solarisu od frontu i z profilu. Nadesłała Cranberry.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz