2013-09-26

Czarne Koty w Esensji


Chwilowo wygląda na to, że w najbliższych tygodniach będę blogować z rzadka. Jedno duże tłumaczenie na warsztacie, dwa w kolejce, a ja równolegle usiłuję pisać co najmniej jedną książkę (bo moje pisanie potrafi wyglądać tak, że jak się zniechęcę do jednego tekstu, to go rzucam w kąt i zabieram się za drugi... potem za trzeci... potem, jeszcze bardziej zniechęcona, zaliczam dwa miesiące przerwy... a na koniec wracam do tego pierwszego). No, może raz na jakiś czas wrzucę jakąś ciekawostkę mitologiczną albo medyczną, w drodze wyjątku :)

Tymczasem polecam opowiadanie Anny Nieznaj pt. Nocą wszystkie koty są czarne, z cyklu o modyfikowanych genetycznie komandosach - Czarnych Kotach. Sf bliskiego zasięgu. Upalna Grecja, turkusowe morze, zapach pinii i cyprysów... i czające się za tą sielankową fasadą zagrożenie ze strony Kalifatu. Z pięknymi ilustracjami Magdaleny Wolff.
W najbliższych tygodniach w Esensji ukaże się też opowiadanie Macieja Żytowieckiego "Duży Bob", należące do cyklu o chicagowskim detektywie imieniem Ezra i jego prywatnym demonie.


1 komentarz: