2013-11-05

Wieści na początek listopada


Dziś tylko szybki raport z poletka fantastyczno-literackiego (a w zasadzie bezczelna autoreklama... ale czasami trzeba, niestety.)

Po pierwsze, "W mocy wichru" oficjalnie ujrzało światło dzienne :). Z wersji ebookowej na razie ukazała się pierwsza część - plik dostępny jest, tradycyjnie, w serwisie www.rw2010.pl za jedyne 7 zł. Za tydzień e-premiera części drugiej, natomiast wersję papierową - jednotomową - można będzie kupić na Falkonie w księgarni Solaris lub, oczywiście, już teraz zamówić internetowo w sklepie www.solarisnet.pl. Książka z Solarisu kosztuje 36,90 zł plus wysyłka.


http://solarisnet.pl/polska-fantastyka/170109-w-mocy-wichru.html


W serwisie RW2010 tylko w tym tygodniu można też nabyć "Dwie karty" i "Pośród cieni" w promocyjnej cenie, wynoszącej zaledwie 4 zł.
Po drugie - Falkon 2013 zbliża się wielkimi krokami, a ja oczywiście zamierzam się tam zjawić. Moje punkty programu:

Sobota 12:00 - 13:00  
Nieporadnik młodego autora (z Anną Kańtoch) - prelekcja z tegorocznego Polconu i Coperniconu o najczęstszych błędach popełnianych przez młodych autorów, wersja jednogodzinna.

Sobota 15:00 - 16:00
Spotkanie autorskie - blok literacki, zamiast spotkania z Magdaleną Kozak. UWAGA - nie jest wpisane w informatorze.

Niedziela od 21:00  
Warsztaty literackie z Esensją (z Anną Kańtoch)

Opis:
Istnieją szczęśliwcy, którzy potrafią usiąść nad pustą kartką i napisać opowiadanie ot tak, improwizując je od pierwszego do ostatniego zdania, ale lepszym pomysłem często bywa wcześniejsze obmyślenie koncepcji i zaplanowanie fabuły. Początkujących autorów zapraszamy na warsztaty, na których w sympatycznej atmosferze pokażemy, jak może wyglądać praca koncepcyjna nad tekstem (kreacja świata, postaci, fabuła i zakończenie), oraz zaproponujemy ćwiczenia. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są nagrody!

Poniedziałek 15:00-16:00
Strach i odraza - oszpecenie w kulturze popularnej - prelekcja o oszpeceniach, znana już m.in. z tegorocznego Polconu.

Falkon w tym roku odbywa się w dniach 8-11 listopada (nietypowo: piątek - poniedziałek) na Targach Lublin, przy ul. Dworcowej 11. Wszelkie potrzebne informacje, w tym szczegółowy program imprezy, znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu. Na YouTube możecie zaś obejrzeć wyjątkowo artystyczny trailer:

3 komentarze:

 1. Generalnie, to miła ta autoreklama.
  Swoją drogą już myślałem, że się termin przesunął bo wyczekali do popołudnia na RW2010;-)
  Ja idę rzucać monetą, czy czytać teraz i się wkurzać czekając na drugą część, czy czekać na drugą część i się wkurzać, że nie czytam....

  Miłego Falkonu :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. W końcu się doczekałem, ale z czytaniem poczekam kilka dni^^

  OdpowiedzUsuń