2014-06-25

Patrick Ness, "Na ostrzu noża" (zapowiedź)


W połowie lipca nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc ukaże się pierwszy tom bestsellerowej trylogii młodzieżowej "Ruchomy Chaos" Patricka Nessa. Dlaczego wspominam o tej książce na blogu? Bo miałam przyjemność ją tłumaczyć :)
 
Prawa do sfilmowania trylogii Nessa zostały nabyte przez wytwórnię Lionsgate, która przeniosła na ekran filmowy między innymi „Igrzyska Śmierci”.

Opis wydawcy:
Todd Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni myślą, a oni słyszą wszystko, co myśli on.

Za miesiąc Todd ma stać się mężczyzną, ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się, że mieszkańcy osady coś przed nim ukrywają – coś tak strasznego, że Todd zmuszony jest uciec wraz ze swoim psem, którego prosty, lojalny głos również słyszy.

Ścigani przez wrogo nastawionych osadników, natrafiają na dziwną, milczącą istotę: dziewczynę. Kim ona jest? Dlaczego nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie?

Chropowata narracja Todda wciąga czytelników w zapierającą dech podróż, w toku której chłopiec stojący u progu dorosłości musi się oduczyć wszystkiego, co zna, aby pojąć, kim naprawdę jest.


Na ostrzu noża
Patrick Ness

Data wydania: 16 lipiec 2014
Wydawca: Papierowy Księżyc
Gatunek: postapokalipsa, young adult
Seria: Ruchomy Chaos #1


3 komentarze:

 1. Prymitywna osada i sami mężczyźni, bo kobiety wymarły... to skąd tam się wziął młody chłopiec? Replikatorów macicznych jak na planecie Athos chyba nie mieli.

  Achika

  OdpowiedzUsuń
 2. :))) Czternastoletni Todd jest najmłodszym mieszkańcem osady. Wszystkie kobiety, w tym jego matka, umarły, kiedy był niemowlakiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bo miałam przyjemność ją tłumaczyć :)
  Gratulacje! No, no..Koleżanka zdolna!

  Chomik

  OdpowiedzUsuń