2014-10-22

Cztery łatwe czary miłosne


Dawno nie zamieściłam żadnego wpisu o czarach i dziwach - najwyższy czas to nadrobić! Postanowiłam sięgnąć po raz kolejny do skarbnicy, jaką jest Internet, żeby wyłowić kolejne recepty na niezawodne, tanie i bezpieczne czary miłosne. Żadna ropucha nie została skrzywdzona w trakcie ich testowania, nie wymagają też stosowania tak trudnych do zdobycia składników, jak krecia łapka czy serce dudka.

Uwaga: Zaklęcia zamieszczam tu w charakterze ciekawostki kulturowej oraz jako inspirację dla osób piszących fantasy. NIE PRAKTYKUJĘ MAGII. Pisanie do mnie z prośbą o pomoc w tej dziedzinie mija się z celem!

Wszystkie poniższe przepisy pochodzą ze strony Everything Under The Moon.Zdjęcie: tiverylucky / FreeDigitalPhotos.net


1. Czar miłosny ze słoikiem miodu

Potrzebne składniki:

 • Zdjęcie tego, na kogo chcemy rzucić czar. Jeśli nie posiadamy zdjęcia - podobno wystarczy napisać na kawałku papieru personalia tego kogoś (choć jeśli delikwent nazywa się na przykład Jan Kowalski, może to być cokolwiek ryzykowne...)
 • Słoik miodu, najlepiej lawendowego
 • Czerwona świeca

Weź zdjęcie osoby, na którą pragniesz rzucić czar, i umieść je w słoiku z miodem. Zakręć słoik, postaw na wieczku czerwoną świeczkę i zapal. Pozwól jej palić się tak długo, aż knot wypali się do końca, a stopiona stearyna "zalutuje" słoik. Wtedy umieść słoik w bezpiecznym miejscu do czasu, aż twoje pragnienia się spełnią. Gdy to się stanie - zanieś słoik do rzeki lub jeziora i wyrzuć go do wody. 

(Po mojemu - świetny sposób na to, żeby zmarnować słoik pysznego miodu. Ciekawe, czy ten czar zadziałałby również z miodem sztucznym?)


2. Czar miłosny z miedzianą rurką

Zorganizuj skądś (kup, ukradnij, przynieś z wysypiska...) ok. pięcio- czy siedmiocentymetrowy kawałek wąskiej miedzianej rurki. Na karteczce wypisz siedmiokrotnie imię i nazwisko osoby, której pożądasz. Umieść karteczkę w rurce i zaciśnij jej końce kombinerkami. Noś rurkę na szyi przez siedem dni, a to, czego pragniesz, spełni się.  

(Czy mi się wydaje, czy to zaklęcie w sam raz dla hydraulików?)


3. Czar miłosny z ostrą papryką i rozmarynem

Potrzebne składniki:
 • 1 szklanka wody z rzeki lub oceanu
 • ostra papryka w proszku
 • suszony rozmaryn
 • 5 kropli olejku jaśminowego
 • kilka kropli twojej własnej krwi
Wymieszaj wszystkie składniki w nowej, nieużywanej nigdy wcześniej miseczce. Po kryjomu pokrop mieszanką wnętrze domostwa osoby, której pożądasz, wypowiadając na głos to, czego pragniesz. Twoje pragnienie wkrótce się spełni.

(Jak tu wychlapać w cudzym mieszkaniu szklankę wody z przyprawami? Czy liczyłoby się powlewanie jej do doniczek?) 


4. Talizman miłosny z różowego kwarcu

Potrzebne składniki:
 • różowy kwarc (można kupić na stoisku z minerałami i kamieniami półszlachetnymi)
 • srebrna miseczka (z tym już gorzej, trzeba by szukać w sklepach z antykami)
 • płatki róży

Tuż po nowiu, kiedy księżyc ma kształt wąskiego sierpa, umieść kwarc w srebrnej miseczce, podścielając pod niego płatki róży. Pocałuj go i obłóż płatkami róży także od góry. Zostaw go tak przez pięć dni. Później weź kwarc i noś zawsze przy sobie, a będzie ci przynosił szczęście w miłości. Tym, którzy nie czytali, polecam także wpisy: Zaklęcia miłosne z ziołami i owocami, Współczesne zaklęcia miłosne, Czary miłosne ze starych ksiąg, Czary - praktyczne porady sprzed wieków, Róża jako symbol oraz Klątwa w czekoladkach.


4 komentarze:

 1. zanieś słoik do rzeki lub jeziora i wyrzuć go do wody.
  O,jeszcze czego! Taki drogi miód! Nie może być marmolada?
  Zdecydowanie najlepsze to z rurką! Przemawia do mnie.Chomik siostrzenicy nazywa się Rurka..

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać nie może być za łatwo, bo każdy by te czary rzucał :D

   Usuń
 2. A są jakieś zaklęcia na dostanie pracy..?

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno są czary na pozyskanie bogactwa, gdzieś widziałam nawet stronę specjalisty od voodoo, który je odprawia na zamówienie (oczywiście za słoną opłatą) ;)

   Usuń