2014-10-30

Cztery proste zaklęcia na uzyskanie bogactwa


Oprócz zaklęć miłosnych, w otchłaniach Internetu można znaleźć całkiem sporo czarów mających pomnożyć nasze dobra doczesne, a w każdym razie zapewnić czarującemu szybki dopływ gotówki. W dobie kryzysu globalnego ich popularność zapewne wzrosła... O ile we współczesnych zaklęciach miłosnych często wykorzystuje się świece różowe lub czerwone, w tych, których celem jest przysporzenie bogactwa, standardowym rekwizytem jest świeca w kolorze zielonym, ale znalazłam też jeden czar, do którego potrzebne są świece czarne.

Uwaga: Porady magiczne zamieszczam tu w charakterze ciekawostki kulturowej oraz jako inspirację dla osób piszących fantasy. NIE PRAKTYKUJĘ MAGII. NIE WIERZĘ W MAGIĘ! Pisanie do mnie z prośbą o pomoc w tej dziedzinie mija się z celem!

Wszystkie przepisy pochodzą ze strony http://www.spellsofmagic.com .


Czar z trzema monetami

Potrzebne składniki:
 • 1 zielona świeca
 • 3 srebrne monety (każda inna)
 • sól
Na świecy wyryj czymś ostrym (np. igła) kwotę, jakiej potrzebujesz (ale w granicach rozsądku). Potem nalej ciepłej wody do wanny, a następnie umieść w wodzie monety i szczyptę soli. Ustaw świeczkę w nogach wanny, zapal ją i zgaś światło w łazience. Rozbierz się, połóż wygodnie w wodzie i patrz w płomień, wyobrażając sobie, że otrzymujesz wymarzoną sumę pieniędzy. Powtarzaj: "zielony smok leci ponad morzem, niosąc mi pomyślność i bogactwa". 

Kiedy jedna czwarta świecy się wypali, wyjdź z wody i wytrzyj się. Następnie pozwól świecy wypalić się do końca.
Czar z liściem laurowym

Potrzebne składniki:
 • 1 liść laurowy
 • 1 zielona świeca
 • 1 czarny flamaster
 • 1 naczynie szklane lub ceramiczne (miska, talerzyk)
Zapal świecę i medytuj, wyobrażając sobie, że twoje życzenie się spełnia. Następnie zapisz je na liściu laurowym. Gdy skończysz medytować, zapal liść od płomienia świecy, po czym pozwól, żeby się spalił w całości. Tuż zanim ogień zacznie ci parzyć palce, upuść resztkę na talerzyk. Kiedy wszystko się spali, rzuć popiół na wiatr.


Zaklęcie z dwiema czarnymi świecami

To zaklęcie mające na celu pozyskanie bogactwa i pomyślności należy odprawiać w niedzielę, czwartek lub piątek - dni poświęcone, odpowiednio, Słońcu, Jowiszowi oraz Wenus. Potrzebujesz jedynie dwóch czarnych świec. Wypisz na nich czymś ostrym własne imię oraz słowa: "pieniądze", "bogactwo", "złoto" i dowolne inne w podobnym duchu. Następnie zapal świece i chwyć je mocno, aż poczujesz w dłoniach pulsowanie krwi. Wyobraź sobie to, czego pragniesz, i powiedz: "Niech te świece sprowadzą do mnie bogactwo", a następnie: "Niech to zaklęcie nie przyniesie mi żadnej szkody!"

Na koniec zgaś obie świece za pomocą łyżeczki albo palców (nie wolno ich zdmuchiwać, bo wtedy zaklęcie może nie zadziałać albo przynieść złe skutki).

Zapalaj obie świece w każdy kolejny wieczór i powtarzaj rytuał do czasu, aż świece wypalą się całkowicie - to zwiększy skuteczność czaru. 


Łatwe? Łatwe. Skuteczne? Ja testować nie zamierzam, ale kiedy zarobicie tą metodą pierwszy milion, pochwalcie się w komentarzach ;) Na koniec jeszcze dosyć oryginalny przepis na olejek bogactwa, wykorzystujący magnetyt - minerał, który przyciąga opiłki żelaza.

Olejek bogactwa

Potrzebne składniki:
 • 2 szklanki oleju mineralnego (pewnie nada się oliwka dla niemowląt)
 • czysta butelka z przezroczystego szkła
 • 7 kawałków magnetytu (podobno można go dostać w sklepach z rekwizytami New Age)
 • szczypta opiłków żelaza
 • małe buteleczki z ciemnego szkła
 • etykietki i długopis piszący na zielono

Wlej olej lub oliwkę do dużej butelki, dodaj kawałki magnetytu oraz opiłki żelaza, a następnie wystaw miksturę na światło wschodzącego słońca i "ładuj" ją tak światłem słonecznym przez siedem dni. Na koniec rozlej olej do mniejszych buteleczek z ciemnego szkła, opisz je etykietkami i ustaw w ciemnym miejscu. Żeby ściągnąć do siebie pieniądze, posmaruj miksturą kciuk oraz palec wskazujący, a potem potrzyj pieniądze, zanim je wydasz. "Naładowany" magnetycznie olej będzie przyciągał do ciebie coraz większe sumy... w teorii oczywiście.
2 komentarze:

 1. Wykąpać się zawsze można.. Najwyżej cos tam za wodę policzą..
  zielony smok leci ponad morzem - a można pomarzyć, ze zeżre wszystkich interesantów?
  Widziałam, jesteś w programie Falkonu, ale fajnie!

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He he, nie wiem, czy to zaklęcie przewiduje zjadanie kogokolwiek przez smoka :D

   Tak, będę na Falkonie. Ciekawe, jak w tym roku uda się konwent (Falkon 2012 mnie rozczarował, ale Falkon 2013 wspominam dobrze).

   Usuń