2014-10-25

Współczesne eliksiry miłosne - cztery przepisy


W dawnych wiekach warzenie eliksirów miłosnych było bardzo ważną częścią profesji czarownic. Uważano, że istnieją zioła zdolne rozniecić pożądanie - takie działanie miały posiadać między innymi lubczyk i rozmaryn - bądź je skutecznie wygasić, odstraszając zalotnika od panny. Opowieść o Tristanie i Izoldzie mówi, że ci legendarni kochankowie zapałali ku sobie miłością po tym, jak przypadkowo wypili zaprawione ziołami wino, które Izolda otrzymała od swojej matki i miała je w noc poślubną podać swemu prawowitemu małżonkowi. Tak zwane napoje miłosne, mające spowodować zakochanie się lub co najmniej ukierunkowany pociąg seksualny, sporządzano z rozmaitych, niekoniecznie apetycznych składników, dodając do nich na przykład krew miesięczną albo wodę, w której kobieta się umyła. 

W odmętach Internetu wyszukałam cztery przepisy na współczesne eliksiry miłosne o rozmaitym charakterze - jest wśród nich przepis na pachnącą herbatę, dwa warianty perfum oraz koktajl. Jeżeli macie ochotę poeksperymentować - życzę miłej zabawy.

Uwaga: Przepisy na mikstury zamieszczam tu w charakterze ciekawostki kulturowej oraz jako inspirację dla osób piszących fantasy. NIE PRAKTYKUJĘ MAGII. Pisanie do mnie z prośbą o pomoc w tej dziedzinie mija się z celem!

Przepisów nie testowałam na sobie i nie odpowiadam za ewentualne skutki zdrowotne wywołane ich zastosowaniem (na przykład uczulenie).Zdjęcie: zirconicusso / FreeDigitalPhotos.net


Herbata miłosna 

1 szczypta rozmarynu
2 łyżeczki dobrej czarnej herbaty sypanej
2 szczypty tymianku
3 szczypty startej gałki muszkatołowej
3 listki świeżej mięty
6 świeżych płatków róży
6 liści cytryny
3 szklanki wody źródlanej
opcjonalnie: cukier lub miód

Aby sprawić, żeby wybrana osoba się w nas zakochała - parzymy tę herbatę w piątek, kiedy księżyc jest w fazie pomiędzy nowiem a pełnią. Umieszczamy wszystkie składniki w dzbanuszku ceramicznym lub miedzianym i zalewamy gotującą się źródlaną wodą. Gdy napar naciągnie - ewentualnie można go osłodzić cukrem lub miodem.

W następny piątek parzymy kolejny dzbanuszek herbaty i znowu częstujemy nią naszą "ofiarę". Czekamy cierpliwie na efekty.


Perfumy wzbudzające pożądanie
  
6 kropli olejku paczulowego
6 kropli olejku z drzewa sandałowego
6 kropli olejku różanego
6 kropli olejku goździkowego
6 kropli olejku z gałki muszkatołowej
6 kropli oliwy z oliwek

Kobieta powinna się lekko posmarować tą miksturą za każdym razem, kiedy będzie przebywać w obecności osoby, której pożądanie stara się wzbudzić. Uwaga - istnieje ryzyko, że przy okazji ściągnie na siebie uwagę innych mężczyzn (opisana mieszanka zapachowa podobno działa bardzo mocno). Jeżeli to mężczyzna chce wzbudzić zainteresowanie kobiety, powinien zamiast olejku różanego zastosować olejek bursztynowy. Przepis pochodzi ze strony http://witchesofthecraft.com .

Uwaga! Olejki eteryczne mogą uczulać lub podrażnić skórę!
 

Miłosne perfumy w kostce

112 g wosku pszczelego
1/2 szklanki oleju ze słodkich migdałów
1 łyżka stołowa olejku lawendowego

Na łaźni wodnej roztopić wosk w oleju. Zdjąć z ognia. Wmieszać olejek eteryczny. Mieszać przez ok. minutę, następnie rozlać do pojemniczków (najlepiej szklanych) i pozwolić, żeby mieszanka ostygła. Również i ten przepis wzięłam ze strony http://witchesofthecraft.com .
 

I na koniec opcja nieco snobistyczna:

Koktajl "eliksir miłosny"
 
Tam, gdzie na trzeźwo się nie da - trzeba się wspomóc procentami! Przepis pochodzi ze strony http://www.drinksmixer.com .

28 ml wódki Absolut 
28 ml likieru migdałowego amaretto
28 ml brzoskwiniowego sznapsa
28 ml soku pomarańczowego 
28 ml soku żurawinowego 
kostki lodu

Wlać wszystkie składniki do shakera z lodem, dobrze wstrząsnąć i zaserwować z kostkami lodu.


2 komentarze:

  1. Jestem Bob Odia chcę powiedzieć wielkie dzięki Pa Oba który przywrócił moją żonę po rozwiodła mi dwa lata temu, kocham tę kobietę tak bardzo, bo ona jest matką moich dzieci i kocham ją tak bardzo, ale nigdy nie wiedział, co było po niej, że się jej myśli, że ją zdradza, więc poprosiła o rozwód, ale chcę dać duży appreciations do wielkiego Pa Oba który sprowadził ją z powrotem do mojego życia, a teraz ja i moja żona i dzieci żyją długo i szczęśliwie, jak nigdy wcześniej, więc chcę Ci ludzie podziękować Pa OBA za pomoc.
    Jeśli są jakieś problemy i jesteś zagubiony i nie wiem co robić, po prostu spróbuj Pa OBA i skontaktować się z nim na obastarspell@gmail.com lub odwiedzić http://obastarspell.webs.com uzyskać więcej informacji, że może ci pomóc z tego problemów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem Bob Odia chcę powiedzieć wielkie dzięki Pa Oba który przywrócił moją żonę po rozwiodła mi dwa lata temu, kocham tę kobietę tak bardzo, bo ona jest matką moich dzieci i kocham ją tak bardzo, ale nigdy nie wiedział, co było po niej, że się jej myśli, że ją zdradza, więc poprosiła o rozwód, ale chcę dać duży appreciations do wielkiego Pa Oba który sprowadził ją z powrotem do mojego życia, a teraz ja i moja żona i dzieci żyją długo i szczęśliwie, jak nigdy wcześniej, więc chcę Ci ludzie podziękować Pa OBA za pomoc.
    Jeśli są jakieś problemy i jesteś zagubiony i nie wiem co robić, po prostu spróbuj Pa OBA i skontaktować się z nim na obastarspell@gmail.com lub odwiedzić http://obastarspell.webs.com uzyskać więcej informacji, że może ci pomóc z tego problemów.

    OdpowiedzUsuń