2014-11-07

Mały news książkowy z okazji Falkonu


Już dzisiaj w Lublinie rozpoczyna się Festiwal Fantastyki Falkon - największy konwent po wschodniej stronie Wisły. Cztery dni wypełnione najróżniejszymi atrakcjami - prelekcje, gry, warsztaty, pojedynki na arenie, fireshow i inne cuda. Jak co roku w hali wystawców będzie się znajdowało duże stoisko księgarni Solaris - a czemu o tym piszę? Ponieważ na stoisku Solarisu będzie można nabyć:

- książki wydawnictwa Sumptibus, w tym moje Po stronie mroku w nowej szacie graficznej oraz Ziemią wypełnisz jej usta Katarzyny Uznańskiej;

- wydane niedawno przez Maga Wschodzące gwiazdy, III tom cyklu Michaela Cobleya pt. Ogień ludzkości. Miałam przyjemność tłumaczyć tę książkę, podobnie jak pierwsze dwa tomy. Akcja trzeciego wyraźnie przyspiesza w stosunku do dwóch poprzednich, sceneria zmienia się co chwilę, bardzo istotnym graczem okazuje się w pewnym momencie Bożygłów, o którym wcześniej słyszeliśmy niewiele. Dochodzi też do bitwy kosmicznej na potężną skalę. Autor elegancko splata i domyka wątki. Z czystym sumieniem polecam tę trylogię wszystkim fanom "Gwiezdnych wojen", bo moim zdaniem jest o niebo lepsza niż wszelkie nowelizacje z tego uniwersum, a atmosfera jest podobna (przede wszystkim sympatyczni bohaterowie kojarzą mi się bardzo gwiezdnowojennie - Greg Cameron nawet rzuca odzywki w stylu Hana Solo).

Opis wydawcy:

Gotowe do wojny floty grupują się wokół Dariena. Wszystkie mają ten sam cel. Pragną przejąć kontrolę nad nowo odkrytą planetą i zyskać dostęp do potężnej broni w jej centrum. Despotyczna Hegemonia, która kontroluje większość znanych światów, chce również zająć i ten, ale mieszkańcy Dariena nie mają zamiaru poddać się bez walki, od której wyników będzie zależała ich przyszłość.

Jednakże główni gracze nie mają pełnej kontroli nad sytuacją. Wrogie SI zinfiltrowały kluczowe umysły i mają tylko jeden cel, którym jest zniszczenie organicznego życia...  Na koniec informacja dla osób, które nie wybierają się na Falkon - książki wydawnictwa Sumptibus są już do nabycia w sprzedaży wysyłkowej, m.in. w księgarni PWN.<!-->


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz