2015-03-12

XXVIII Lubelskie Dni Fantastyki - już wkrótce!


Cieplej! Wiosna w powietrzu! Sezon na nordic walking oficjalnie uważam za otwarty! :) Zaprawdę powiadam - kijki rządzą, wystarczy mieć wygodne buty i kilka dłuższych tras spacerowych do dyspozycji.

Koty buszują na dworze i - co ciekawe - kiedy przebywają w plenerze, tolerują się wzajemnie. Kilka dni temu podpatrzyłam nawet, jak Sammet obwąchiwał pyszczek Ofelii, a ona dopiero po chwili przypomniała sobie, że "powinna" na młodego naprychać i zamierzyć się łapą.

Nie miałam ostatnio głowy do blogowania (nawet nie tyle w związku z nadmiarem pracy, co dlatego, że moje zdolności w dziedzinie gospodarowania czasem nie są, łagodnie mówiąc, najlepsze). Dzisiaj donoszę tylko, że w najbliższy weekend, 14-15 marca, w Domu Kultury "Narnia" w Lublinie będą się odbywać XXVIII Lubelskie Dni Fantastyki, dwudniowy minikonwent o długiej tradycji. W programie - prelekcje, konkursy, turnieje, sesje rpg oraz zaopatrzony w ponad 250 gier planszowych, otwarty przez cały czas trwania imprezy Games Room. W sobotę o 18:00 będę miała prelekcję o historii medycyny.

Wstęp: 10 zł
Miejsce: Dom Kultury "Narnia", ul. Lwowska 12 

Organizator: Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza"
Oficjalna strona imprezy: http://ldf.konwent.co
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1547082905542558/

 


PROGRAM IMPREZY:

Start: 14.03.2015 godz. 10:00
Finisz: 15.03.2015 godz. 22:00

podczas nocy przerwa 22:00
10:00

Poniżej lista prelekcji i konkursów.

SOBOTA

15:00 Karol „Młody Litwin” Litwińczuk
Wilk Musi Polować, czyli Wilkołak Odrzuceni 2.0
Księżyc w pełni na niebie, czujesz bicie niespokojnego serca w piersi. Wilk Musi Polować. Uratha - wilkołaki, pół ludzie, pół wilcze duchy - czają się w ciemnych zaułkach miast i sercach lasów. Wilk Musi Polować. Opuszczeni, odrzuceni, tak przez ludzi jak i animistyczne totemy, pogardzani i obwiani z powodu obowiązku zrodzonego przed wiekami przez konieczny grzech. Wilk Musi Polować. Coś czai się ciemnościach i zbliża bezszelestnie pośród nocy - będziesz łowcą czy ofiarą? To twój straszliwy rodzaj, niespokojni zmarli czy może wrogi duch z Królestwa Cieni? Albo nawet zwykli ludzie czyhający na twą zgubę. Jedno jest pewne - Wilk Musi Polować...

16:00 Agnieszka Papiernik, Marcin „Indiana” Waciński - Fantastyczny konkurs konstruktorski

Czy pamiętasz ile dział miał gwiezdny niszczyciel Dartha Vadera? Czym tak naprawdę był statek kosmiczny Nostromo? Pamiętasz szczegóły i detale pojazdów z różnych universów, a przy okazji nie boisz się nożyczek i taśmy klejącej?
Ten konkurs jest zdecydowanie dla Ciebie ;)...

18:00 Agnieszka „Ignite” Hałas
Od Paracelsusa do Pasteura: lekarze, aptekarze, szarlatani
Jak wyglądała sztuka medyczna w Europie na długo przed wynalezieniem antybiotyków? Poznacie fakty ciekawe, dziwne i straszne. Dowiecie się, czemu Paracelsus palił księgi, jaki wstydliwy problem miał król Ludwik XIV Słońce, kogo zakopywano w gnoju i na co pomagały okłady z surowej marchwi.

19:00 Emilia Zabielska – Mendyk
Dlaczego nadal nie mamy robotów, czyli jak działa umysł
Światy z powieści science-fiction są pełne mniej lub bardziej zaawansowanych robotów. Każdy zna choćby C3PO i R2D2. Dlaczego jednak inteligentne roboty nie towarzyszą nam w rzeczywistym świecie? Okazuje się, że ich zbudowanie wymaga odpowiedzi na niebanalne pytanie – jak działa umysł? Na prelekcji dowiesz się jak daleko jeszcze jesteśmy od rozwiązania tej fundamentalnej zagadki.

20:00 Przemysław Tużnik, Emilia Zabielska-Mendyk
Jak zabijać spojrzeniem? Sterowanie komputerem za pomocą ruchów oczu i myśli
Zwykle do obsługi komputera używasz myszki i klawiatury, a do konsoli pada? Zapomnij o tych przestarzałych metodach! Współczesna nauka umożliwia sterowanie urządzeniami elektronicznymi i aplikacjami komputerowymi za pomocą wzroku albo jedynie fal mózgowych. Poznaj bliżej zagadnienie interfejsów człowiek-komputer i weź udział w warsztatach, na których będziesz mógł zagrać w grę typu shooter lub napisać mejla używając jedynie swoich oczu.

21:00 Paweł Warowny - Sprawy sercowo-łóżkowe w komiksie
Sex to tabu? Nie dla nas ;) Podczas prelekcji zajrzymy pod kołdrę bohaterom komiksu, porozmawiamy na temat miłości tej fizycznej i uczuciowej. Sprawdzimy kto z kim i dlaczego, a na pewno nie będziemy dyskretni :)
O wykorzystaniu uczuć i seksu do kreowania wiarygodnych postaci w komiksie opowie Paweł Warowny, fascynat komiksowy i bloger współtworzący blog Czas na komiks. 
NIEDZIELA

15:00 Mateusz „Ten-Królik” Psiuk – Konkurs karteczkowy
Potrafisz w 2 sekundy wytłumaczyć, o jaką postać Ci chodzi, nie wypowiadając jak się nazywa? Nie boisz się haseł z kapelusza, które nic Ci nie mówią? Przyjdź koniecznie i baw się z nami, salwy śmiechu z siebie i przeciwnych drużyn gwarantowane

17:00 Michał „Kumo” Misztal – Magiczne przedmioty
O cudownych, pożądanych przez wszystkich poszukiwaczach przygód przedmiotach w światach gier fabularnych i nie tylko.

18:00 Paweł „Tredo” Potakowski – Finansowanie społecznościowe – jak to ugryźć i czy nadal działa?
Magia I Miecz, Secret Service, Fabryka Gier Historycznych… za nami już wiele akcji zrzutki na projekty związane z grami I fantastyką. Jak to działa, co się udaje a co nie? Co zrobić, aby zaciekawić pasją innych i wydać własną ideę?

19:00 Agnieszka "Druzila"Krzyżewska
Najciekawsze seriale fantastyczne ostatnich lat
Chociaż Firefly, Stargate i Lost już za nami, na horyzoncie szybko pojawiają się nowe propozycje serialowe, które próbują zająć ich miejsca. Na prelekcji zostanie zaprezentowany przegląd najbardziej obiecujących seriali fantastycznych z ostaniach lat. Liczymy na burzliwą dyskusję!

20:00 Maciej „Filo” Związko
O budowaniu klimatu na sesjach słów kilka
Jak sprawić, by nasza sesja rpgowa była niezapomnianym przeżyciem, jak stworzyć niepowtarzalny nastrój który zapadnie w pamięć na długie tygodnie?

21:00 Maciej „Filo” Związko – Gracze, którzy denerwują MG: jacy są i jak sobie z nimi radzić
Poradnik dla Mistrzów Gry, jak okiełznać graczy oraz wskazówki dla Graczy, jak współgrać z innymi, aby wszystkim było lepiej.

Dodatkowo:
SOBOTA 10:00 - Turniej Infinity

SOBOTA 12:00 - Turniej Veto!

SOBOTA 16:00 - sesja Dungeons and Dragons 3.5 - Krainy Wschodu, prowadzi Paweł "Radomir" Żwiruk; 2-4 graczy

SOBOTA 16:00 - prezentacja i testy Teomachii

NIEDZIELA 10:00 - sesja Dungeons and Dragons 3.5 - Karpaty Okrainne, prowadzi Paweł "Radomir" Żwiruk; 2-4 graczy

NIEDZIELA 14:00 - sesja ZC/WoD - "Apetyt Otchłani" prowadzi Łukasz "Fedor" Fedorowicz; 3-5 graczy

 

2 komentarze:

 1. Taka fajna prelekcja o serialach o 19 ?!!! Niech ja dostanę w swoje ręce orgów!!!
  Cieszę się.Do zobaczenia.

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam ! Prelekcje z soboty były fajne, Twoja bardzo mi się podobała.

  Chomik

  OdpowiedzUsuń