2015-06-08

Dwa łatwe czary na przysporzenie bogactwa


Większość ludzi posiada jakieś niezbyt produktywne nawyki zżerające czas, który można byłoby wykorzystać na coś bardziej konstruktywnego. Niektórzy wylegują się przed telewizorem, oglądając kolejny serial, inni łupią w gry komputerowe. Ja mam tendencję do krążenia godzinami po sieci i wyszukiwania mnóstwa niekoniecznie potrzebnych, ale za to ciekawych informacji. Powtarzam sobie, że "kiedyś mogę to wykorzystać w jakimś tekście", chociaż - powiedzmy sobie szczerze - samych opisów zaklęć i rytuałów naczytałam się już tyle, że starczyłoby ich na całą sagę o czarownicach i jeszcze by zostało. 

Na stronie http://www.free-witchcraft-spells.com w działach "Prosperity Spells" i "Simple Money Spells" wyszukałam dzisiaj dwa proste rytuały mające - w teorii - pomnażać bogactwo, a w każdym razie zagwarantować przypływ gotówki. Jestem autentycznie ciekawa, czy współcześnie ktoś (wyznawcy Wicca?) jeszcze próbuje na serio wykorzystywać magię do takich celów, na przykład rzucać czary po to, żeby mu się lepiej powiodło w działalności handlowej albo w grze na giełdzie.

W czarach finansowych jako rekwizytów często używa się pieniędzy, metali szlachetnych oraz zielonej świecy czy świec.

Uwaga: Poniższe instrukcje zamieszczam w charakterze ciekawostki kulturowej oraz jako inspirację dla osób piszących fantasy. NIE PRAKTYKUJĘ MAGII. Pisanie do mnie z prośbą o pomoc w tej dziedzinie mija się z celem!Świeca dostatku
 
Energia płomienia ma sprawić, aby temu, kto rzuci zaklęcie, sprzyjało powodzenie w interesach i transakcjach. Myślę, że w którymś tekście z uniwersum Zmroczy jedna z moich bohaterek - córka lub żona kupca - spróbuje rzucić taki czar.

Składniki:
• Zielona świeca
• Olejek cynamonowy
• Olejek waniliowy
• Moneta o wysokim nominale


Ostrym nożykiem lub igłą wyryj na świecy słowo "bogactwo", a następnie posmaruj litery olejkiem cynamonowym i waniliowym. Połóż monetę w lichtarzu, umieść na niej świecę. Zapal świecę i pozwól jej się wypalić w całości. Na koniec schowaj pokrytą woskiem monetę w bezpiecznym miejscu - będzie przyciągała do ciebie pieniądze.  Image courtesy of Robert Cochrane at Freedigitalphotos.net


 Doniczka bogactwa

Aby rzucić ten czar, można wykorzystać dowolną roślinę doniczkową, ale najskuteczniejsza jest podobno bazylia - może dlatego, że szybko i bujnie rośnie. Czar ma w założeniu przyciągać pieniądze do właściciela.

Składniki:
• Roślina doniczkowa, która musi być zdrowa, w dobrym stanie
• Moneta
• Szczypta suszonej paczuli


Posyp ziemię w doniczce odrobiną paczuli i wepchnij tam monetę, ale płytko, tak, aby jej krawędź wystawała. Dbaj o roślinę. Za każdym razem, kiedy pojawi się przypływ gotówki, wyjmij monetę i wydaj ją na coś przyjemnego (może być czekolada), a na jej miejsce włóż świeży pieniążek. W ten sposób działanie czaru będzie się ciągle odnawiać. Tym, którzy nie czytali, polecam także wpisy: Cztery proste zaklęcia na uzyskanie bogactwa, Zaklęcia miłosne z ziołami i owocami, Współczesne zaklęcia miłosne, Czary miłosne ze starych ksiąg, Czary - praktyczne porady sprzed wieków, Róża jako symbol oraz Klątwa w czekoladkach.


3 komentarze:

 1. O bazylię łatwo, ale paczulę? Ta świeca dostatku fajna i klimatyczna, pasuje do Twojego świata.
  Pomnożenie mądrości by się też przydało..

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paczulę czasami można dostać w sklepach z odzieżą indyjską.

   Usuń
 2. O,nie wiedziałam,dzięki.

  Chomik

  OdpowiedzUsuń