2015-06-01

Proste zaklęcia miłosne (II)


Po raz kolejny zanurkowałam w odmęty Internetu i wyszukałam cztery proste a ciekawe zaklęcia miłosne, przy okazji utwierdzając się w przekonaniu, że ludzka inwencja w tej dziedzinie jest absolutnie niewyczerpana. Tym razem zaklęcia pochodzą ze strony www.spelwerx.com, która niestety zawiera sporo przepisów wyglądających tak, jakby ktoś je tłumaczył na angielski używając Google Translate.

Uwaga: Poniższe instrukcje zamieszczam w charakterze ciekawostki kulturowej oraz jako inspirację dla osób piszących fantasy. NIE PRAKTYKUJĘ MAGII. Pisanie do mnie z prośbą o pomoc w tej dziedzinie mija się z celem!Zaklęcie miłosne z włosami i czerwoną włóczką


Ten przepis jest podobno bardzo stary, sprzed wieków. Rzekomo ma być niezwykle skuteczny.


Składniki:
Trzy włosy osoby, która ma być "celem"

Trzy włosy rzucającego zaklęcie
Czerwona włóczka
Trzy liście laurowe
Kilka gramów suszonej werbeny


Zwiąż trzy własne włosy z trzema włosami osoby, której pożądasz, używając czerwonej włóczki. Recytuj przy tym słowa: "Rue Sanctus spiritus reins nostros and horn nostrum Dominates". Następnie spal włosy i włóczkę razem z liśćmi laurowymi i werbeną w piątkową noc, przy pełni księżyca, koncentrując się na tym, czego pragniesz.Prosty czar miłosny z garścią ziemi

Weź garść ziemi i wpatruj się w nią, wizualizując swoje pragnienia i życzenia. Powiedz na głos, czego pragniesz, wypowiadając imię osoby, którą kochasz. Potem rzuć ziemię za siebie i odejdź, nie oglądając się.


Butelka miłości

 
Ten czar ma w założeniu sprawiać, żeby bliźni darzyli rzucającego miłością, sympatią i życzliwością. Niestety dostrzegam jedno poważne utrudnienie - przedmioty z różowego szkła nie są szczególnie łatwe do zdobycia.

Składniki:

1 butelka lub słoik z różowego szkła
dowolne kwiaty, świeże lub suszone, bądź ich płatki
aromatyczne zioła (np. mięta, rozmaryn, tymianek), świeże lub suszone
miód (ok. 1/4 szklanki)
przezroczysty alkohol, np. wódka lub gin (1 szklanka)
woda
różowy wosk
Umieść kwiaty i zioła w butelce, wizualizując miłość i życzliwość ludzi, na których Ci zależy. Skupiaj się intensywnie na tych myślach, ponieważ niejako "umieszczasz" je w butelce.


Wymieszaj alkohol z miodem, po czym zalej kwiaty i zioła. Dopełnij wodą i ostrożnie zalakuj butelkę różowym woskiem. Następnie ujmij ją w obie ręce i powiedz na głos co następuje:

Moja butelka została napełniona myślami o miłości i życzliwości. Teraz znajdują się w niej na wieki i będą przyciągać do mnie miłość, aby zawsze mnie kochano.

Kiedy wyczujesz brak życzliwości ze strony otoczenia, po powrocie do domu potrząśnij butelką - to ponownie uaktywni czar.

Zdjęcie: Serge Bertasius Photography / www.freedigitalphotos.net


Czar na odzyskanie utraconej miłości


Składniki:
Czerwona włóczka
Szczypta suszonego rozmarynu
Mała koperta

Moneta znaleziona na ulicy

Po wewnętrznej stronie koperty zapisz imię osoby, którą kochasz.


Natrzyj monetę suszonym rozmarynem. Następnie, trzymając monetę wraz z rozmarynem w zaciśniętej pięści, czterokrotnie powtórz imię ukochanej osoby, za każdym razem stając twarzą w innym kierunku - najpierw na północ, potem na wschód, potem na południe i na końcu na zachód. 

Umieść monetę (bez rozmarynu!) w kopercie. Pocałuj kopertę, następnie zaklej ją i złóż, przewiąż czerwoną włóczką i umieść w bezpiecznym miejscu.

Wynieś rozmaryn na dwór i rzuć go na wiatr, powtarzając w myślach "wróć do mnie, wróć do mnie, wróć do mnie". Twoje życzenie będzie podróżowało z wiatrem, aby odnaleźć ukochaną osobę i przyciągnąć ją z powrotem do ciebie.

"Rosmarinus officinalis133095382" by THOR - Flowering Rosemary. Licensed under CC BY 2.0 via Wikimedia Commons.Tym, którzy nie czytali, polecam także wpisy: Zaklęcia miłosne z ziołami i owocami, Współczesne zaklęcia miłosne, Czary miłosne ze starych ksiąg, Czary - praktyczne porady sprzed wieków, Róża jako symbol oraz Klątwa w czekoladkach.

2 komentarze:

 1. O, fajne! Alkohol z miodem jak nie pomoże, to przynajmniej smaczny...

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czar niestety nie przewiduje wypijania... W sumie może lepiej byłoby wypić :)

   Usuń