2015-08-06

Avangarda X - moje punkty programu


W Warszawie na terenie Politechniki Warszawskiej rozpoczyna się dzisiaj jubileuszowa, dziesiąta edycja konwentu Avangarda w połączeniu z Dniami Nauki. Mimo że prognozy zapowiadają w weekend apokaliptyczny upał - jutro wybieram się do stolicy. Oto moje punkty programu na tegorocznej Avangardzie:


Sobota 10:00 Prelekcja Czary i wierzenia góralskie  
(Sala literacka, 50 min.)
Opis: Przed czym uciekają dziwożony, po co zakopuje się nietoperza w mrowisku i kto biegał nago przez dziewięć miedz? W jakim celu skrapiano dom gnojówką i dlaczego ciężarna kobieta nie powinna ściągać mężowi butów? Rozliczne zabobony i zabiegi magiczne z obszaru Podhala i Beskidów Zachodnich bywały dziwaczne, czasem straszne, a całkiem często zabawne w swej przyziemności.


Sobota 18:00 (ZAMIAST spotkania opisanego w programie jako Wolsung Steampunk - Van der Book)
Prelekcja Meandry i manowce: jak ujarzmić kapryśną fabułę
(Sala literacka, 50 min.)
Opis: Fora literackie oraz analizatornie często kładą największy nacisk na styl i skupiają się na analizowaniu pojedynczych zdań, poświęcając mniej uwagi szkieletowi tekstu literackiego, czyli fabule. Na tej prelekcji dowiecie się, czym w zasadzie jest fabuła i jakie problemy się z nią wiążą, a także poznacie kilka metod pozwalających przekuć zarys pomysłu w spójną historię.


Wezmę też udział w panelu dyskusyjnym pt. Jak wydać pierwszą książkę i nie zwariować odbywającym się w bloku literackim w sobotę od 15:00 do 17:00.  
1 komentarz:

  1. Brzmi bardzo dobrze, w zeszłym roku byłam i mi się podobało.Niech Ci wszystko wyjdzie.

    Chomik

    OdpowiedzUsuń