2016-10-18

Hospicjum dla kotów - potrzebna pomoc!


Kochani, dziś miała pójść wesoła notka o filmie "Atramentowe serce", a zamiast tego będzie smutny post o kocim dramacie.

W Toruniu działa unikatowa placówka - Hospicjum dla Kotów Bezdomnych prowadzone przez Agnieszkę "Agn" Szubert. Znajdują tam schronienie koty przewlekle chore, po wypadkach, z niewydolnością nerek, serca, z paraliżem kończyn, z grzybicą. Niektóre spokojnie dożywają w hospicjum swoich dni, ale wiele po wyleczeniu trafia do nowych właścicieli. Hospicjum przyjmuje też maleńkie kocięta i odchowuje je do momentu, gdy można je bezpiecznie wyadoptować.

Tej jesieni po raz pierwszy od ośmiu lat w hospicjum szaleje panleukopenia. Dla niezorientowanych: to najgroźniejsza wirusowa choroba kotów, bardzo zaraźliwa, z paskudnymi objawami. W przypadku postaci nadostrej zwierzę, które rano wyglądało na zdrowe, wieczorem już nie żyje. Hospicjum stosuje procedury zapobiegające przywleczeniu tej zarazy (profilaktyczne podawanie surowicy każdemu nowemu kotu, szczepienie zdrowych kotów), ale w tym roku okazały się niewystarczające; możliwe, że razem z jesiennymi miotami kociąt pojawił się zmutowany szczep wirusa, przed którym zaszczepienie nie chroni. W ciągu sześciu dni od wybuchu epidemii padło dwadzieścia jeden kotów (!!!). Ponad dwie piąte stada. W tym koty zdrowe, dorosłe, szczepione wcześniej, które teoretycznie powinny nie zachorować...

Chore koty wymagają kroplówek, podawania surowicy i leczenia kosztownym preparatem Virbagen podnoszącym odporność (koszt jednej ampułki 285 PLN - starcza na 10 kg, czyli na 3 dorosłe koty na 1 dzień. Pełna, pięciodniowa kuracja dla trzech kotów kosztuje 1425 PLN.) Ponadto potrzebne są środki na preparaty dezynfekcyjne i czyszczące, karmę dla rekonwalescentów oraz na ponowne zaszczepienie tych kotów, które nie zachorowały.

Bardzo proszę, jeśli możecie, wpłaćcie chociaż symboliczny grosik na konto Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych:

Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych
nr konta: 93 1060 0076 0000 3200 0143 6959
IBAN: PL93 1060 0076 0000 3200 0143 6959
SWIFT: BPHKPLPK
PayPal: kociehospicjum@gmail.com
BTC 14tHcxrvapD8YSpFoKNCg5UGLYaGk7Ltce

a jeśli nie możecie, ale korzystacie z Facebooka, udostępnijcie poniższy post:
https://www.facebook.com/FundacjaHospicjumDlaKotowBezdomnych/posts/1836801039873431:0


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz